Новости

POKLONIČKA POSJETA IZ ŠIPOVA

Објављено: 18. јуна 2018.
Категорија: Новости
Број читања: 611

U nedjelju treću po Duhovima, 17. juna 2018. godine, na dan svetih mironosica Marte i Marije, manastir Lepavinu je posjetila grupa od pedesetak hodočasnika iz Šipova. Hodočasnike je predvodio o. Dejan Grčić, đakon pri hramu Svetog Jovana Krstitelja u Šipovu.Svetu liturgiju su služili jeromonah Vasilije (Srbljan), sabrat svetovavedenjske obitelji lepavinske, i đakon Dejan.  

 

Skoro svi hodočasnici su na poziv sveštenika, pripremivši se postom i molitvom, prišli da se pričeste Najsvetijim Tajnama Tijela i Krvi Gospodnje.Poslije posluženja, molitve za zdravlje pred čudotvornom ikonom Presvete Bogorodice Lepavinske čitali su o. Vasilije i o. Dejan. 

 

Za sve hodočasnike bila je pripremljena trpeza ljubavi.

Преузето са сајта: http://manastir-lepavina.org